SEO nedir? sorusunun detaylarına geçiş yapmadan önce ilk olarak değinmek gerekiyor ki SEO, “Search Engine Optimization” yani Türkçesi ile Arama Motoru Optimizasyonu açıklamasının kısaltılmış hali anlamına gelmektedir. Türkçe açılımından da anlaşılacağı üzere SEO; arama motorlarının tüm beklentilerini yerine getirmek için yapılacak çalışmaların bütünü anlamını da taşımaktadır.
 
Google Seo Nedir?
SEO‘nun tanımlamasından da anlaşılacağı üzere Arama Motoru Optimizasyonu, genel anlamda tüm arama motorları için kullanılan bir tabirdir. Ancak her ne kadar birbiri ile benzer olsa da tüm alanlarda olduğu gibi arama motorlarının da kendilerine göre farklı kıstasları vardır. Bu kıstaslar, SEO kapsamında “sinyal” isimlendirmesi ile anılmaktadır.
 

Kurumsal Seo Nedir?
Belirtildiği gibi SEO çalışmalarındaki bütünlük, Kurumsal SEO tarafında kendini daha da ileri boyutta göstermektedir. Rakip analizi, site içi optimizasyon, kategorizasyon, içerik girişleri, rakip analizi, doğru kitleye ulaşım ve kalıcılık gibi temel başlıklar, “Kurumsal SEO nedir?” sorusuna verilebilecek kısa bir özet cevap olarak değerlendirilebilir. Bunların dışında, SEO çalışmalarının başlamasıyla beraber, gözle görülür bir biçimde hit-ziyaretçi artışı kendini gösterecektir. Geniş ve doğru kitlelere yoğun erişimin dolaylı sonucu olarak da “branding” etkisi ortaya çıkacaktır.

Hem rakiplerinizin nezdinde hem de potansiyel müşterileriniz nezdinde oluşacak bu bilinirlik, uzun vadede daha etkili sonuçlar ve ilk ziyaret edilen sayfalar haline gelmenizi sağlayacaktır. Üstelik Kurumsal SEO çalışmaları sürecinde, dolaylı etkileşimden kaynaklı olarak reklam maliyetlerinde de tasarruf yaşanması işten bile değildir. Zira, geniş kitlelere SEO çalışmaları ile başarılı ve doğru bir biçimde ulaşmak, ihtiyaç duyulan ekstra reklam ihtiyaçlarını da minimize edecektir.
 
Neden URL MEDYA?
Sahip olduğumuz Kurumsal SEO tecrübemiz ile alanında iddialı isimlerin, bu iddialarını devam ettirmesi için uzun süredir çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Rekabet alanı en yüksek olan sektörlerde dahi elde ettiğimiz başarılar ve bu başarıların neticesi olarak müşterilerimizden aldığımız güç ile büyüme ivmemizi artırmaktayız. Hep bahsedildiği gibi Kurumsal SEO çalışmalarının; uzmanlık, tecrübe, özveri ve iş ahlakı gerektirdiğini benimsemiş ve her daim çalışmalarımızı bu doğrultuda şekillendirmiş durumdayız.
 
Müşterilerimizin SEO çalışması süresince mevcut itibarlarını korumakla kalmayıp, katkı sağlayan prensiplerimiz, müşterilerimiz tarafından da mutluluk ve başarı ile bahsedilmemize vesile olmuştur. Sonuç olarak; doğru ve hızlı bir şekilde kitleye erişim, uzun yıllar yeni müşteriler edinmenize olanak sağlayan kalıcı çalışmalar ve dolaylı olarak gelişen “branding” ile her daim sizlerin yanındayız.